Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD

21 maja w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do 43 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Celem turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz zapoznawanie ich z zagadnieniami udzielania pomocy przedmedycznej.

Turniej pogłębia umiejętności uczestników z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz daje możliwość wyrobienia właściwych nawyków.

Do zawodów przystąpiło łącznie, aż 34 drużyny w dwóch grupach wiekowych z całego województwa lubelskiego. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, test skrzyżowania, następnie rywalizacja przeniosła się na miasteczko ruchu drogowego, gdzie nad konkurencjami czuwali egzaminatorzy bialskiego WORD. Uczniowie rywalizowali między sobą także w konkurencji z udzielania pomocy przedmedycznej.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie zajęła IV miejsce w grupie młodszej w składzie: Antonina Witko, Roksana Podgórska, Karol Dziedzic, Bartosz Dziedzic. Natomiast grupa starsza zajęła V miejsce w składzie: Oliwia Mazurek, Mateusz Olech, Adrian Traczyński.

Opiekunem drużyn był nauczyciel Paweł Haładyj.

Zwycięskie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie oraz Szkoły Podstawowej w Korczowie będą reprezentować województwo lubelskie finale krajowym.

galeria