Kamil Ołówka najlepszy w Polsce, drużynowo zajmujemy III miejsce w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 1-3 czerwca w Owidzu, urokliwej miejscowości położnej w gminie Starogard Gdański w województwie pomorskim odbył się XLIV Finał Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla grupy wiekowej I (10-12 lat) na terenie Technikum im. Gen. Józefa Hallera.

Celem Turnieju, organizowanego przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zasad bezpiecznego i kulturalnego zachowania się na drodze. Turnieje są okazją do praktycznego sprawdzenia wiedzy o przepisach i umiejętności jazdy rowerem młodych uczestników ruchu drogowego. 

W turnieju udział wzięło 17 czteroosobowych drużyn (mistrz z każdego województwa oraz drużyna gospodarzy), które wcześniej wygrały zawody na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym oraz wojewódzkim.

Pierwszego dnia uczestnicy przeszli w kolorowym korowodzie z Technikum do Grodziska Owidz, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie turnieju. Potem z okazji dnia dziecka był czas na dobrą zabawę dla uczestników m. in: zwiedzanie Grodziska i Muzeum Mitologii Słowiańskiej, pokaz tańca średniowiecznego, strzelanie z łuku, lody oraz spotkanie z urokliwym Powiatusiem.

Drugiego dnia drużyny rywalizowały w pięciu konkurencjach:

- testy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
- testy z sytuacji na skrzyżowaniach
- jazda na rowerze po torze przeszkód
- jazda na rowerze po miasteczku drogowym
- udzielanie pierwszej pomocy.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny zawodów kom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Po zaciętej walce Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Szkołę reprezentowali: Kinga Świdnik, Wiktoria Antoniak, Kamil Ołówka oraz Bartosz Dziedzic. Jednak największym osiągnięciem w historii naszych startów w Finałach Krajowych było I miejsce Kamila Ołówka, który wygrał w klasyfikacji indywidualnej i został najlepszym zawodnikiem w Polsce.

Zawodników przygotowywał do zawodów oraz sprawował opiekę podczas turnieju nauczyciel Paweł Haładyj.

Poniżej klasyfikacja najlepszych drużyn i zawodników:

Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Tarnawie Dolnej (woj. małopolskie)
II miejsce – Zespół Szkolno Przedszkolny " Mała Szkoła" w Szopie (woj. pomorskie)
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie (woj. lubelskie)

Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce – Kamil Ołówka-  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie (woj. lubelskie)
II miejsce – Dominik Płotka- Zespół Szkolno Przedszkolny " Mała Szkoła" w Szopie (woj. pomorskie)
III Miejsce – Dorota Lata-  Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Kędzierzynie Koźlu (woj. opolskie)

Nagrody laureatom z Krasnegostawu wręczali Pomorski Kurator Oświaty Małgorzata Bielang, Wójt Gminy Starogard Gdański Magdalena Forc-Cherek, Wicestarosta Starogardzki Patryk Gabriel.

Należy podkreślić, że drugiego dnia główny organizator poza rywalizacją w turnieju dla uczestników przygotował kolejne atrakcje w Grodzisku Owidz m.in.: symulatory jazdy 5D, motory policyjne, wóz strażacki, przejazd limuzyną, zabytkowe samochody oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Udział w turnieju uważamy za bardzo udany i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

galeria

Informacje o wynikach Finału Krajowego BRD w Owidzu

portal internetowy kociewiak.pl 

policja pomorska 

policja.pl 

Linki do obejrzenia transmisji na JOTV:

Przejazdy naszych uczniów na miasteczku

Miasteczko i Tor uczestników finału

Zakończenie turnieju