Mistrzostwo Województwa Lubelskiego grupy młodszej w Ogólnopolskim Turnieju BRD

W dniu 27 maja 2023 r. odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na obiektach miasteczka ruchu drogowego MOSiR w Lublinie. Turniej składał się z czterech konkurencji: testu wiedzy i skrzyżowań, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, rowerowego toru przeszkód oraz umiejętności jazdy zgodnie z przepisami po miasteczku ruchu drogowego.

W turnieju rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie I (młodszej) przystąpiło 17 drużyn, a w grupie II (starszej) zmagało się 20 zespołów z Lubelszczyzny.

Uczniowie grupy I młodszej Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie zajęli I miejsce drużynowo w składzie: Kinga Świdnik, Kamil Ołówka, Bartosz Dziedzic oraz Wiktoria Antoniak. Ponadto najlepszym zawodnikiem turnieju indywidualnie został Kamil Ołówka, a tytuł wicemistrzyni województwa zdobyła Kinga Świdnik.

W turnieju startowała również drużyna starsza w grupie II, która zajęła III miejsce drużynowo w składzie: Oliwia Mazurek, Roksana Podgórska i Karol Dziedzic. Natomiast Karol Dziedzic indywidualnie zdobył tytuł wicemistrza województwa.

Do zawodów zwycięskie drużyny przygotowywał nauczyciel Paweł Haładyj.

Zdobycie tytułu Mistrzów Województwa Lubelskiego oznacza, że młodsi uczniowie "Trójki" wystąpią w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2023 r. w Owidzu na Pomorzu. Natomiast najlepsza drużyna z Polski będzie reprezentować nasz kraj w Europejskim Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC).

W historii startów naszej szkoły jest to szósty awans do finałów krajowych, gdzie najwyższe III miejsce zajęła reprezentacja gimnazjum w 2019 roku w Bochni.

galeria