II miejsce naszych uczniów w XIV Edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 10 - 11 marca 2023 r. w Jesionowie i Dolicach (woj. zachodniopomorskie) po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięły drużyny z 8 województw: opolskie, zachodniopomorskie, warmińsko - mazurskie, lubuskie, podkarpackie, mazowieckie, pomorskie oraz lubelskie.

Wśród drużyn wystąpiły najlepsze drużyny w Polsce, aktualni medaliści Mistrzostw Polski z 2022 roku oraz V drużyna Europejskiego Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC).

Pierwszego dnia odbył się Turniej Ogólnopolski „Bezpieczni rowerzyści” pod patronatem wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego. Po podliczeniu wyników grupa młodsza zajęła II miejsce drużynowo, II miejsce indywidualnie zajął Bartosz Dziedzic. Natomiast grupa starsza zajęła VI miejsce drużynowo, a Karol Dziedzic był VI indywidualnie.

Drugiego dnia odbył się Turniej „Bezpieczni na drodze” w ramach XIV Edycji Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na ostateczny rezultat zawodów składały się wyniki z 3 konkurencji (jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Do końca rywalizacja była bardzo zacięta i pojedyncze punkty decydowały o ostatecznej klasyfikacji. Ponownie grupa młodsza zajęła II miejsce, a grupa starsza VII miejsce. Natomiast indywidualnie IV miejsce zajął Kamil Ołówka, a V miejsce Bartosz Dziedzic.

Po dwóch dniach rywalizacji w klasyfikacji końcowej uczniowie z grupy młodszej Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie zajęli II miejsce drużynowo w składzie: Kinga Świdnik, Wiktoria Antoniak, Bartosz Dziedzic i Kamil Ołówka. Niewiele zabrakło do podium w klasyfikacji indywidualnej IV miejsce zajął Kamil Ołówka, a V był Bartosz Dziedzic. Należy tutaj podkreślić, że w grupie młodszej troje zawodników startowało w turnieju BRD po raz pierwszy i od razu na tak wysokim poziomie. Grupa starsza zajęła VII miejsce drużynowo w składzie Oliwia Mazurek, Antonina Witko i Karol Dziedzic. Zawodników przygotowywał i sprawował opiekę Paweł Haładyj.

Dziekujemy Pani Wójt Gminy Krasnystaw Edycie Gajowiak - Powroźnik za pomoc w organizacji wyjazdu naszych dzieci oraz Panu Markowi Hartanowiczowi za bezpieczne zawiezienie i przywiezienie naszych zawodników.

galeria