Klub Pożeraczy Książek

Nasza szkolna biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiego programu  "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka" i pierwszą akcją, do której zapraszamy wszystkich uczniów, jest zabawa w Klub Pożeraczy Książek. W jej trakcie uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.

W bibliotece szkolnej uczniowie otrzymają instrukcję oraz karty, na których znajduje się osiem pól. Większe pola oznaczają przeczytane (i zwrócone) książki z określonych kategorii, których opis znajduje się na odwrocie. Mniejsze pola to towarzyszące czytaniu wyzwania.

W trakcie całej zabawy uczeń ma do zrealizowania dwa wyzwania do wyboru, np.: zaprojektowanie swojej wersji okładki lub napisanie krótkiego streszczenie, które umieszcza się najczęściej na tylnej okładce książki, wykonanie zakładki do przeczytanej książki lub przyprowadzenie do biblioteki koleżanki lub kolegi, którzy z niej nie korzystają, albo wymienienie dwóch pozytywnych i dwóch negatywnych cech przeczytanej książki.

Po przeczytaniu i oddaniu piątej książki uczeń zdobywa poziom Pożeracza Książek  i otrzymuje nagrodę.

biblioteka dobre