Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia, w rocznicę śmierci Williama Szekspira oraz Miguela de Cervantesa, obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto początkowo obchodzono wyłącznie w hiszpańskiej Katalonii, gdzie w Dniu Świętego Jerzego - patrona regionu, zwyczajowo obdarowywano się książkami. Na wniosek rządu Hiszpanii oraz Międzynarodowej Unii Wydawców 23 kwietnia został ogłoszony przez UNESCO Dniem Książki i Praw Autorskich.

ZAPROSZENIE

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie organizowanym w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!”. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 16 maja 2023 r. Autorzy wyróżnionych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Szczegóły znajdują się w regulaminie. Serdecznie zapraszam.

Bibliotekarz

 1. CZYTANIE JEST SUPER!

Regulamin konkursu

 Cele konkursu:

 • rozwijanie zainteresowań czytelniczych

 • rozwijanie umiejętności graficznych, plastycznych i informatycznych;

 • promocja książki i biblioteki.

Temat konkursu:

 1. Temat konkursu: Czytanie jest super!

Uczestnicy konkursu:

 1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 1 – 8, w trzech kategoriach wiekowych:

- kl. 1-3

- kl. 4-6

- kl. 7-8

 Warunki uczestnictwa w konkursie:

 1. Uczestnicy konkursu przygotowują plakat promujący bibliotekę, czytanie lub konkretną książkę.

 2. Plakat powinien być w formacie A4, wykonany w dowolnej technice.

 3. Praca musi składać się z obrazka i z krótkiego komentarza tekstowego, najlepiej humorystycznego, który powinien przekazywać przesłanie konkursu.

 4. Praca zgłoszona na konkurs musi być wykonana samodzielnie przez ucznia.

 5. Plakat należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 15 maja 2023 r. Na odwrocie należy podać imię i nazwisko autora oraz klasę.

Nagrody:

 1. Autorzy zwycięskich prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.