Eliminacje Powiatowe BRD w naszej szkole

29 kwietnia po dwuletniej przerwie przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tradycyjnie zawody odbyły się w murach Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie, który był organizatorem przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Chełmie oraz Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I uczniowie młodsi (10-12 lat) oraz grupa II uczniowie starsi (13-15 lat).

Uczestnicy turnieju indywidualnie rozwiązywali test wiedzy i test skrzyżowania, następnie pokonywali sprawnościowy tor przeszkód oraz drużynowo wykonywali zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie st. asp. Tomasz Kowalik, mł. asp. Grzegorz Wiśniewski, st. sierż. Łukasz Staszczak oraz strażak z OSP KSRG Krakowskie Przedmieście Kacper Bożko.

Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji wyniki eliminacji ukształtowały się następująco:

Grupa młodsza (10-12 lat):

I miejsce       - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie

II miejsce     - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie

III miejsce   - Szkoła Podstawowa w Krupem

Grupa starsza (13-15 lat):

I miejsce       - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie

II miejsce     - Szkoła Podstawowa w Jaślikowie

III miejsce   - Szkoła Podstawowa nr 1 w Krasnymstawie

W klasyfikacji indywidualnej najlepszymi zawodnikami turnieju zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie Mateusz Olech oraz Karol Dziedzic.

Najlepsze drużyny turnieju reprezentowali:

grupa I: Roksana Podgórska, Antonina Witko, Karol Dziedzic, Bartosz Dziedzic

grupa II: Oliwia Mazurek, Mateusz Olech, Adrian Traczyński

Uczniów do konkursu przygotowywał nauczyciel Paweł Haładyj

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe i gadżety, które wręczali Krzysztof Gałan – Sekretarz Gminy Krasnystaw, Radosław Chmielewski - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie, Tomasz Łysiak – egzaminator WORD-u w Chełmie, Krzysztof Kowalczyk – Dyrektor Zespołu nr 3 w Krasnymstawie oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Atrakcyjne nagrody ufundowali: Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie. Ponadto uczestnicy otrzymali jogurty, które przekazała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie.

Zwycięzcy reprezentować będą powiat krasnostawski w zmaganiach szczebla wojewódzkiego, który odbędzie się 21 maja 2022 r. w Białej Podlaskiej.

galeria