I miejsce Krystiana, II miejsce i VI miejsce drużynowo w XIII Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów BRD w Kędzierzynie – Koźlu

W dniach 13-14 lutego w Kędzierzynie - Koźlu odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym roku udział wzięły drużyny z 8 województw Polski, a województwo lubelskie reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie.

Tegoroczna edycja składała się z dwóch turniejów, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu, a okazją do ich organizacji był jubileusz 25 – lecia szkolnych drużyn w tej szkole, które od początku prowadzi Pan Rafał Czub.

Liga Mistrzów BRD to cykl zawodów, które odbywają się w okresie ferii zimowych, a startują w nich najlepsze zespoły szkół podstawowych, czyli drużyny startujące w finałach Mistrzostw Polski i Europejskim Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC).

Pierwszego dnia odbył się nocny turniej Ligi Mistrzów, który zakończył się około godziny 23, a nasza starsza drużyna zajęła III miejsce drużynowo, Krystian Galewski był II indywidualnie i VII miejsce zajęła grupa młodsza.

Drugiego dnia odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyn – Koźla w ramach XIII Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów. Na ostateczny rezultat zawodów składały się wyniki z 3 konkurencji (jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Do końca rywalizacja była bardzo zacięta i pojedyncze punkty decydowały o ostatecznej klasyfikacji. Znów grupa starsza zajęła III miejsce, grupa młodsza VII miejsce, natomiast Krystian Galewski był najlepszy w klasyfikacji indywidualnej i dodatkowo wygrał konkurencję „Przeszkoda dnia”, którą była zwężona łezka, a nasz zawodnik przejechał ją jako jedyny bezbłędnie.

Po dwóch turniejach, w klasyfikacji drużynowej Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie zajęła II miejsce drużynowo w kategorii starszej, a Krystian Galewski został najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji końcowej. Natomiast grupa młodsza zajęła wysokie VI miejsce i trzeba tutaj podkreślić, że był to dla niektórych uczniów pierwszy start w zawodach brd i od razu na tak wysokim poziomie.

Wyniki:

Grupa starsza

1. Szkoła Podstawowa w Stroniu (woj. małopolskie)

2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie (woj. lubelskie)

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu (woj. opolskie)

Grupa młodsza

1. Szkoła Podstawowa w Stroniu (woj. małopolskie)

2. Szkoła Podstawowa w Czarnej (woj. podkarpackie)

3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kędzierzynie- Koźlu (woj. opolskie)

6. Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie (woj. lubelskie)

Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa starsza: Krystian Galewski, Wiktor Wiśniewski, Mateusz Olech

Grupa młodsza: Oliwia Mazurek, Wiktoria Dunaj, Bartłomiej Jaremek, Michał Trela

Opiekun drużyn: Paweł Haładyj

Link do relacji w radiopark.fm Kędzierzyn-Koźle „Na rowerach jeżdżą jak nikt inny, a przepisy ruchu drogowego mają w małym palcu”

Link do relacji na stronie Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle "Mistrzowie dwóch kółek" 

Link do relacji na KK24.pl Mistrzowsko opanowali zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ogólnopolski turniej w Kędzierzynie-Koźlu

Film z otwarcia turnieju „Pokaz poloneza na rowerach przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1
w Kędzierzynie- Koźlu”

galeria