Trójka na podium w Finale Krajowym 42 Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

W dniach od 4 do 6 czerwca w Bochni i Mikluszowicach (woj. małopolskie) odbył się finał krajowy 42 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięły udział najlepsze drużyny z każdego województwa. Każda z nich musiała wygrywać kolejne eliminacje (miejsko - gminne, powiatowe i wojewódzkie), aby stanąć do rywalizacji ogólnopolskiej.

Wśród najlepszych drużyn z całej Polski był również najlepszy zespół województwa lubelskiego w grupie II starszej – Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie. 

Pierwszy dzień rywalizacji rozpoczął się od zmagań z częścią teoretyczną, – czyli testem z zakresu przepisów ruchu drogowego i testem ze skrzyżowań. Następnie uczestnicy udali się do Kopalni Soli w Bochni, gdzie w podziemiach jeździli na rowerowym torze przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Kolejnego dnia zawodnicy jeździli po miasteczku ruchu drogowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach. Każdy uczestnik miał do pokonania trasę przejazdu i zaliczeniu wylosowanych punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. 
W klasyfikacji końcowej Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie zajęła III miejsce w kraju. Jest to najlepszy wynik drużynowy w historii występów uczniów z Zespołu nr 3 w Krasnymstawie w finałach krajowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Brązowi medaliści wystąpili w składzie Patryk Podgórski, Konrad Dziedzic oraz Krystian Galewski, a drużynę przygotowywał i sprawował opiekę pan Paweł Haładyj 
W nagrodę drużyna odebrała puchar i dyplom, natomiast indywidualnie każdy uczeń otrzymał brązowy medal oraz nagrodę rzeczową tableta.
Warto podkreślić, że główny organizator turnieju postarał się o liczne atrakcje podczas trzydniowego pobytu w województwie małopolskim. Uczestnicy mogli korzystać z centrum spa i odnowy biologicznej z grotą solną, sauną fińską i wanną z hydromasażem oraz siłowni i sali fitness w miejscu zakwaterowania hotelu Nowa Bochnia. Zwiedzali kopalnię soli w Bochni, która jest prawdziwym labiryntem pod miastem z ekspozycją multimedialną. Natomiast w Mikluszowicach zawodnicy mieli okazję przejechać się rajdową wersją Subaru Impreza i Forda Fokusa oraz Mercedesem – AMG GLA 45 Matic. Ponadto odbył się pokaz akrobacji na rowerze 7-mio letniego Mikołaja Woźniaka.