II miejsce Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

25 maja 2018 r. w Zespole Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim odbył się Finał Wojewódzki XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. Powiat krasnostawski reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie w składzie Emilia Mazurek, Ines Dziedzic, Krystian Galewski oraz Wiktor Wiśniewski (opiekun Paweł Haładyj).

 

Celem turnieju jest przede wszystkim działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Nadzór merytoryczny nad przebiegiem poszczególnych konkurencji pełnili przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego w Lublinie, policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim.

Uczestnikami zawodów było 20 czteroosobowych drużyn, które reprezentowały swoje powiaty wygrywając wcześniej eliminacje szkolne, międzyszkolne, gminne, miejski oraz powiatowe. Zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z przepisów ruchu drogowego składający się z 25 pytań, test składający się z 10 skrzyżowań, jeździli po miasteczku ruchu drogowego, rowerowym torze przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów uzyskana w poszczególnych konkurencjach przez zawodników. Poziom wiedzy i umiejętności był bardzo wysoki, a walka o poszczególne miejsca niezwykle zacięta.

W tym doborowym towarzystwie Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie zajęła II  miejsce w województwie Lubelskim, przegrywając kilkoma punktami ze Szkołą Podstawową z Korczowej (powiat biłgorajski). Drużyna w nagrodę otrzymała Puchar Marszałka Wojewódzkiego Lubelskiego oraz dyplom, a każdy z uczniów nagrody rzeczowe, które wręczył Wicekurator Oświaty Eugeniusz Pelak. W klasyfikacji indywidualnej II najlepszym zawodnikiem województwa Lubelskiego okazał się Krystian Galewski uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie, który otrzymał puchary z rąk prezesa PZM Lublin.