I miejsce Gimnazjum nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

19 maja 2018 r. podopieczni Pana Pawła Haładyja w składzie Daniel Piętal, Patryk Podgórski i Konrad Dziedzic zajęli I miejsce w Finale Wojewódzkim XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii szkół gimnazjalnych, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu.

Uczniowie zostali po raz drugi z rzędu najlepszą ekipą województwa lubelskiego. Celem turnieju, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, Polski Związek Motorowy w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W turnieju udział wzięło 18 drużyn, które wcześniej wygrały eliminacje w swoich powiatach.

Zawody rozpoczęły się od losowania i wydania numerów startowych. Następnie odbyła się odprawa techniczna dla uczestników, opiekunów i policjantów. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, strażnicy Straży Miejskiej w Zamościu, przedstawiciele PZM Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie delegatura w Zamościu, Medycznego Studium Zawodowego, zamojskiej placówki Żandarmerii Wojskowej oraz organizatorzy z WORD Zamość.

Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, jeździli po miasteczku ruchu drogowego, sprawnościowym rowerowym torze przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcami zostali uczniowie z Gimnazjum Nr 3 w Krasnymstawie w składzie Daniel Piętal, Patryk Podgórski i Konrad Dziedzic – opiekun Paweł Haładyj, II miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Korczowie - powiat biłgorajski, a III miejsce zajęło Gimnazjum w Czemiernikch – powiat radzyński.Drużyna w nagrodę otrzymała puchar Wojewody Lubelskiego oraz dyplom, a każdy z uczniów nagrody rzeczowe.

Oprócz sukcesu drużynowego w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce ex aequo zajęło trzech rowerzystów, w tym dwóch z Gimnazjum Nr 3 w Krasnymstawie Daniel Pięta i Patryk Podgórski. Laureaci będą reprezentować województwo lubelskie podczas XLI Finału Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbędzie się 5-7 czerwca w Przelewicach województwo zachodniopomorskie.