Sukcesy naszych uczniów podczas Ligi Mistrzów BRD w Kędzierzynie - Koźlu

W dniach 18-19 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu odbył się III i IV turniej w ramach XV edycji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W zawodach udział wzięły drużyny z 9 województw Polski: opolskie, zachodniopomorskie, warmińsko - mazurskie, lubuskie, podkarpackie, mazowieckie, pomorskie, śląskie oraz lubelskie.

Liga Mistrzów BRD to współzawodnictwo organizowane przez drużyny i dla drużyn, które mają na swoim koncie medale Mistrzostw Polski oraz udział w Europejskim Turnieju Edukacji Drogowej (ETEC).

Pierwszego dnia odbył się nocny turniej Ligi Mistrzów, który rozpoczął się o godzinie 19:00, a zakończył się około godziny 24, a nasz zawodnik Kamil Ołówka był I indywidualnie, Kinga Świdnik IV, drużynowo zajęliśmy V miejsce w grupie młodszej i IX miejsce w starszej. Dodatkowo Kamil wygrał przeszkodę dnia, którą była „żmijka” oraz konkurencję „żółwia jazda” z najlepszym swoim czasem 1:41.

Drugiego dnia odbył się X Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyna – Koźla w ramach XV Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów. Na ostateczny rezultat zawodów składały się wyniki z 3 konkurencji (jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań). Należy tutaj podkreślić, że organizatorzy przygotowali bardzo trudny tor oraz wyznaczyli dodatkowe utrudnienie „Kędzierzyński kwadrat”, którego najechanie skutkowało otrzymaniem punktów ujemnych. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Do końca rywalizacja była bardzo zacięta i pojedyncze punkty decydowały o ostatecznej klasyfikacji. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie okazali się najlepsi zajmując I miejsce w grupie młodszej i IX miejsce w starszej, natomiast Kamil Ołówka po raz kolejny był najlepszy w klasyfikacji indywidualnej i dodatkowo wygrał konkurencję „żółwia jazda”. Kinga Świdnik zajęła V miejsce indywidualnie, a Bartosz Dziedzic z grupy starszej był IV na przeszkodzie dnia, którą był „Kędzierzyński kwadrat”.

Tegoroczna XV Ogólnopolska Liga Mistrzów BRD składała się z czterech turniejów odbywających się w dwóch miejscowościach Dolice (woj. zachodniopomorskie) i Kędzierzyn – Koźle (woj. opolskie). Po czterech turniejach, w klasyfikacji generalnej Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie zajęła III miejsce drużynowo w kategorii młodszej, a dwoje uczniów Kamil Ołówka zajął I miejsce, Kinga Świdnik II miejsce w końcowej klasyfikacji indywidualnej. Natomiast grupa starsza zajęła VIII miejsce, a Karol Dziedzic był 10 w końcowej klasyfikacji indywidualnej.

Naszą szkołę reprezentowali w grupie młodszej Kinga Świdnik, Aleksandra Dziedzic, Wiktor Flis, Kamil Ołówka, natomiast w grupie starszej Wiktoria Antoniak, Bartosz Dziedzic i Szymon Charkot. Do turniejów uczniów przygotował i sprawował opiekę nauczyciel Paweł Haładyj.

Należą się również wielkie podziękowania dla głównego organizatora pana Rafała Czuba i dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do przeprowadzenia turnieju na najwyższym poziomie w przyjaznej atmosferze „fair play”.

Dla wszystkich uczestników, opiekunów i kierowców przygotowano pamiątkowe medale i statuetki, a dla dzieci dodatkowo nagrody rzeczowe. Nasz pobyt będziemy dobrze wspominać, gdyż był pełen niezapomnianych chwil i doświadczeń, które będą nas jeszcze długo cieszyć i inspirować.

Wyniki na podium w indywidualnej klasyfikacji generalnej:

Grupa młodsza

1. Kamil Ołówka - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie (woj. lubelskie)

2. Kinga Świdnik - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie (woj. lubelskie)

3. Julian Augustyn - Szkoła Podstawowa w Czarnej (woj. podkarpackie)

Wyniki na podium w drużynowej klasyfikacji generalnej:

Grupa młodsza

1. Szkoła Podstawowa w Nidzicy (woj. warmińsko - mazurskie)

2. Szkoła Podstawowa w Czarnej (woj. podkarpackie)

3. Szkoła Podstawowa nr 3 w Krasnymstawie (woj. lubelskie)

Grupa starsza

1. Szkoła Podstawowa w Szopie (woj. pomorskie)

2. Szkoła Podstawowa w Nowym Kramsku (woj. lubuskie)

3. Szkoła Podstawowa w Czarnej (woj. podkarpackie)

galeria