Ogólnopolska Liga Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dolicach

W dniach 24-25 listopada 2023 r. szkoła podstawowa nr 3 w Krasnymstawie brała udział w turnieju ,,Dzieciaki na rowery" w ramach XV Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Dolicach (woj. zachodniopomorskie). W zawodach udział wzięły drużyny z 8 województw: opolskie, zachodniopomorskie, warmińsko - mazurskie, lubuskie, podkarpackie, mazowieckie, pomorskie oraz lubelskie.

Organizatorami turnieju byli:

- Ministerstwo Sportu i Turystyki,

- Fundacja Orły Sportu,

- Gmina Dolice,

- Polski Związek Motorowy w Szczecinie,

- Uczniowski Klub Sportowo-Motoryzacyjny w Przelewicach,

- Szkoła Podstawowa w Dolicach.

Honorowy patronat nad turniejem objęli:

- Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński,

- Wiceprezes Polskiego Związku Motorowego w Szczecinie Józef Liszka,

- Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komendy Powiatowej w Stargardzie, Strażacy z OSP Dolice oraz Ratownik Medyczny.

Pierwszego dnia odbył się I turniej, w którym po podliczeniu punktów grupa młodsza zajęła III miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie zajął Kamil Ołówka, III miejsce indywidualnie zajęła Kinga Świdnik. Natomiast grupa starsza zajęła V miejsce drużynowo. Dodatkowo Kamil Ołówka wygrał konkurencję „żółwia jazda”, a Karol Dziedzic był drugi w grupie starszej.

Drugiego dnia odbył się II turniej, gdzie ponownie grupa młodsza zajęła III miejsce, a grupa starsza V miejsce. Natomiast indywidualnie I miejsce zajęła Kinga Świdnik, a Kamil Ołówka był II. Podczas turniejów Ligi dodatkowe punkty można zdobyć na przeszkodzie dnia, którą w grupie młodszej wygrała Kinga Świdnik i wyprzedziła kolegę z drużyny w klasyfikacji indywidualnej. W grupie starszej na przeszkodzie dnia Karol Dziedzic zajął III miejsce.

Każdy turniej składał się z 3 konkurencji (jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Do końca rywalizacja była bardzo zacięta i pojedyncze punkty decydowały o ostatecznej klasyfikacji.

Na klasyfikację końcową składały się wyniki z dwóch turniejów, piątkowego i sobotniego. Po dwóch dniach rywalizacji w klasyfikacji końcowej uczniowie z grupy młodszej Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie zajęli III miejsce drużynowo w składzie: Kinga Świdnik, Aleksandra Dziedzic, Wiktor Flis i Kamil Ołówka. Dwoje uczniów zostało najlepszymi zawodnikami turnieju zajmując I miejsce indywidualnie Kinga Świdnik i II miejsce Kamil Ołówka. Należy tutaj podkreślić, że w grupie młodszej dwoje zawodników startowało w turnieju BRD po raz pierwszy i od razu na tak wysokim poziomie. Grupa starsza zajęła V miejsce drużynowo w składzie Wiktoria Antoniak, Bartosz Dziedzic i Karol Dziedzic. Zawodników przygotowywał i sprawował opiekę na zawodach nauczyciel Paweł Haładyj.

Dla wszystkich uczestników przygotowano nagrody, statuetki, medale i dyplomy. Udział w zawodach był bardzo udany i będziemy go bardzo dobrze wspominać.

Dziękujemy Pani Wójt Gminy Krasnystaw Edycie Gajowiak - Powroźnik za pomoc w organizacji wyjazdu naszych dzieci oraz Panu Markowi Hartanowiczowi za bezpieczne zawiezienie i przywiezienie naszych zawodników.

galeria