Sukces naszej uczennicy

27 maja 2022 roku odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Krasnymstawie finał XX Powiatowego Konkursu Filmowego „Inspiracje Filmoteką Szkolną”, organizowany przez opiekuna MDKF „Iluzjon” oraz lokalnego lidera Filmoteki Szkolnej, nauczyciela j. polskiego i edukacji filmowej w II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, panią Ewę Magdziarz.

I nareszcie po dwóch latach trwania pandemii i zdalnego nauczania uroczystość miała godny siebie wymiar. W sali gimnastycznej II LO w obecności dyrektor szkoły oraz wielu różnych i znamienitych gości, zgromadzonych uczniów i nauczycieli, odbyło się wręczenie dyplomów, nagród i podziękowań.

Jak co roku konkurs był kierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Krasnystaw i nie tylko. Uczniowie mieli do wyboru nakręcenie krótkiego filmu, wykonanie plakatu filmowego lub napisanie scenariusza do wybranych filmów z pakietu „Filmoteki Szkolnej”. W tymroku do konkursu już trzeci raz zgłosiła się uczennica klasy VIII Nikola Krzyżanowska. Pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego, pani Małgorzaty Wit, wykonała swoją pracę i w kategorii plakatu filmowego zajęła I miejsce za plakat do filmu pt. „Zezowate szczęście”.

Gratulujemy naszej uczennicy tak dużego sukcesu. Warto przypomnieć, że Nikola wzięła udział w konkursie już trzeci raz. Za pierwszym razem uzyskała drugie miejsce, rok temu pierwsze i w tym roku szkolnym potwierdziła swój talent artystyczny, zajmując ponownie pierwsze miejsce. Mamy nadzieję, że tegoroczny wynik zachęci innych uczniów do wzięcia udziału w konkursie już za rok.

Zapraszamy do galerii.

galeria