Lekcja kreatywna z TIK

W piątek 7 lutego w klasie 3 odbyły się zajęcia otwarte z zajęć kreatywnych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjne. W lekcji mogli uczestniczyć nauczyciele i rodzice dzieci, którzy tłumnie przyszli zobaczyć swoje pociechy w trakcie kreatywnych sytuacji. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w budowaniu z klocków WeDo 2.0 robota oraz zaprogramowaniu go.

Dzieci pracowały w trzyosobowych grupach-każdy uczestnik grupy był bardzo aktywny. Po skończonych próbach zadań odbyły się wyścigi robotów-który będzie szybszy. Następnie uczniowie wcielili się w role nauczycieli. Starali się nauczyć swoich najbliższych podstaw programowania. Zarówno dzieci jak i członkowie rodzin nie tylko bawili się doskonale, ale również nauczyli się czegoś nowego. Dzieci jak dzielić się swoją wiedzą, a rodziny podstaw programowania. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Anna Sędłak, która była niezwykle dumna ze swoich podopiecznych.

galeria