Rozstrzygnięcie konkurs na komiks „Życie i twórczość Stanisława Bojarczuka”

W ostatnim tygodniu listopada rozstrzygnięto konkurs na komiks „Życie i twórczość Stanisława Bojarczuka”, ogłoszony z okazji 150. rocznicy urodzin krasnostawskiego poety. Organizatorem konkursu był Krasnostawski Dom Kultury. Uczestnicy tj. uczniowie szkół podstawowych i średnich z powiatu krasnostawskiego mieli za zadanie wykonać projekt opowiadający historię życia autora tysiąca sonetów lub wybrany jego fragment.

Komisja konkursowa wybrała prace, które najlepiej upamiętniają i promują postać oraz twórczość Stanisława Bojarczuka. Zwycięzcą został Szymon Stryjek ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Izbicy. Pozostali nagrodzeni to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie. Drugie miejsce przyznano Julii Dunaj i Aleksandrze Roman, trzecie natomiast Wiktorii i Kindze Olchom.

Prace zgłoszone do konkursu można oglądać w holu Krasnostawskiego Domu Kultury w ramach wystawy podsumowującej wydarzenie.

Konkurs został poprzedzonym cyklem warsztatów komiksowych, które poprowadził Jakub Kijuc.

4 konarski

2 konarski

1 konarski

5 konarski