Konkurs „Legendy Ziemi Krasnostawskiej” – nagrody rozdane

Dnia 6 czerwca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie  odbyło się uroczyste podsumowanie szesnastej edycji konkursu. Oprawę muzyczną zapewniły dwie laureatki konkursu Klaudia Żuk i Oliwia Mazurek –uczennice IV klasy naszej szkoły. Uczestnicy spotkali się ze Zbigniewem Atrasem, autorem książki „Bajdy wierutne czyli 12 legend na XII wieków Szczekarzewa- Krasnegostawu”.

 

W kategorii literackiej dzieci pisały własne legendy. Nagrodę otrzymała Klaudia Żuk, której praca „O dzielnym Widniaku” została zakwalifikowana do publikacji (opiekun Roberta Hys).

 W kategorii plastycznej nagrody za ilustracje do legend zdobyły: Klaudia Żuk za pracę „Zapadły kościół” (opiekun Agnieszka Jasińska) i Oliwia Mazurek, której pracę  „Biała Pani na ruinach zamku w Krupem” zakwalifikowano na wystawę pokonkursową (opiekun Agnieszka Jasińska).
Nagrodzone prace plastyczne można oglądać na wystawie do końca czerwca, a ciekawe legendy przeczytać na stronie Biblioteki Powiatowej.

Obu laureatkom serdecznie gratulujemy.