"Trójka" Czyta. Narodowe Czytanie 2020

Jak co roku przygotowaliśmy w naszej szkole „Narodowe Czytanie”. W akcji tej, której patronem jest Para Prezydencka, uczestniczymy tradycyjnie corocznie. W tym roku 7 września czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego -wybitne dzieło polskiego romantyzmu.

Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna.Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W naszej szkolnej akcji wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy pod kierunkiem opiekunów klas pięknie czytali wybrane sceny „Balladyny”, wcielając się w role Aliny, Balladyny, Goplany, Skierki i innych postaci, odkrywając w ten sposób piękno polskiej literatury.

Zapraszamy do fotogalerii, której autorem jest Bartek Puława J

galeria