Pasowanie na czytelnika w roku szkolnym 2022/2023

W dniu 1 marca w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika. To ważna chwila w życiu uczniów I klasy. Uroczystość prowadzili uczniowie VI klasy, którzy wcielili się w postacie z różnych bajek. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, wysłuchały próśb książki, wspaniale rozwiązały zagadki dotyczące różnych baśni. Dowiedziały się, jak wygląda książka biblioteczna.

 

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Aktu pasowania dokonał pan dyrektor Krzysztof Kowalczyk. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe książki. Na zakończenie dzieci z radością wypożyczały książki z biblioteki szkolnej.

Dziękujemy pani Robercie Hys za przygotowanie pasowania młodych czytelników, uczniom klasy VI za zaangażowanie się w tę akcję i Pani Paulinie Sadlak za piękne zdjęcia, a wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

galeria