Europejskie drzewo roku. Spotkanie z Robem McBride, Tree Hunterem,

Niezwykłe spotkanie przy Klęczącym Drzewie.

Gościliśmy dzisiaj w Krasnymstawie "Łowcę Drzew", Roba McBride, który podróżuje po całej Europie odwiedzając drzewa biorące udział w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2019.


Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krasnystaw zostało zorganizowane dzisiejsze spotkanie. Najpierw chwila oficjalnego powitania z panem burmistrzem Robertem Kościukiem, a potem żywa lekcja przyrody, którą poprowadził Rob McBride. Opowiadał nam o swojej przygodzie z drzewami oraz o konkursie, w którym bierze udział nasze drzewo. Oczywiście w języku angielskim, zatem była to także nauka języka W lekcji wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Krasnegostawu, pod opieką Alicji Barcikowskiej i Moniki Skryckiej. Czworo uczniów zostało nagrodzonych za przygotowane piękne rysunki z drzewem: Michał Roman, Julia Gleń, Julia Panas i Natalia Wójcik. Nagrody ufundowało Miasto Krasnystaw.
Wszyscy uczniowie zaś skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez Stowarzyszenie Mieszkańców Przedmieścia Zastawie. 
Dziękujemy za spotkanie!  

Relacja z dzisiejszego spotkania przy Klęczącym Drzewie pojawiła się w Radiu Lublin  https://www.radio.lublin.pl/…/kleczace-drzewo-rozslawia-kra…

I pamiętajcie, głosujemy na stronie https://www.treeoftheyear.org/

Nasze drzewo reprezentuje całą Polskę!