Góra Grosza 2018 podliczona i wysłana!

W ostatnich tygodniach grudnia w naszej szkole prowadzona była zbiórka monet w ramach akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

W akcji udało zebrać się 12,5 kg monet:

  • 2953 monet jednogroszowych,
  • 1381 monet dwugroszowych,
  • 1296 monet pięciogroszowych,
  • 204 monet dziesięciogroszowych,
  • 127 monet dwudziestogroszowych,
  • 7 monet pięćdziesięciogroszowych,

Łącznie dało to kwotę 171 złotych i 35 groszy. W przeliczeniu na jednego ucznia i przedszkolaka daje to wynik ok. 1,10 złotego na osobę.

Czas na podziękowania. Po pierwsze dla wszystkich ofiarodawców, na czele z przedszkolakami i uczniami klas I - III, którzy tradycyjnie zebrali najwięcej monet, a skończywszy na pracownikach szkoły, którzy dorzucili swoje przysłowiowe 2 grosze. Po drugie dla uczniów klasy III gimnazjum za posortowanie monet. Emilce, Joasi i Pani od techniki za uszycie worków na monety.

Każdy grosz się liczy, a razem można więcej. Pamiętajmy o tym i pomagajmy nie tylko uczestnicząc w akcjach ale i codziennie.

ggpokwitowanie