Niepodległa od stu lat!

Dziewiątego listopada 2018 roku w naszej szkole uroczyście uczciliśmy setną rocznicę odzyskania wolności przez nasz kraj. Tego dnia odbyła się akademia.

Czytaj więcej...

Ślubowanie pierwszaków :)

Dnia 7 listopada w naszej szkole odbyło się ślubowanie pierwszaków
Dzieci śpiewając, recytując, tańcząc udowodniły, że są gotowe by być pełnoprawnymi uczniami.

Czytaj więcej...

Teatrzyk ,,O smoku co pękł tego roku”

6 listopada przedszkolaki oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyli w przedstawieniu ,,O smoku co pękł tego roku” w wykonaniu aktorów Teatrzyku Pierwszego Kontaktu z Lublina.

Czytaj więcej...

Lekcja patriotyzmu

W tym tygodniu dzieci z klas I -III z okazji Święta Zmarłych odwiedziły cmentarz w Krasnymstawie. Była to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoim mieście i mieszkańcach, których już nie ma.

Czytaj więcej...

Nie ma dna, od którego nie można się odbić!

26 października 2018 roku uczniowie najstarszych klas w naszej szkole rozpoczęli cykl ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Podobnie jak rok wcześniej uczestniczą oni w projekcie 7 spotkań filmowych w ciągu roku szkolnego, tym razem będzie to cykl kina polskiego. Pierwsze spotkanie uczniowie rozpoczęli od wysłuchania przez seansem prelekcji pani Ewy Magdziarz. Następnie obejrzeli film pt. „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego inspirowany autentyczną historią Jerzego Górskiego, triathlonisty, zwycięzcy prestiżowych zawodów Double Ironman.

Czytaj więcej...

Zjazd Absolwentów z okazji 155-lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie „Przez dziesięciolecia ...”

Koleżanki i Koledzy! Szanowni Państwo!

Komitet Organizacyjny z radością zaprasza na Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie, który odbędzie się w sobotę, 01 czerwca 2019 roku połączony z obchodami 155-lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie. Zapraszamy wszystkich, którzy kończyli Szkołę Podstawową Nr 3 w Krasnymstawie.

Czytaj więcej...

Wycieczka „Szlakiem niezwykłych miejsc”

19 października uczniowie klas V – III g. wybrali się szlakiem niezwykłych miejsc do Ćmielowa, Krzyżtoporu i Baranowa Sandomierskiego.

Czytaj więcej...

Projekt „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” rozpoczął kolejny sezon!

17 października 2018 roku ruszył kolejny cykl ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W tym roku szkolnym dołączyli do niego także uczniowie klasy VI. Podobnie jak rok wcześniej uczestniczą oni w projekcie 7 spotkań filmowych w ciągu roku szkolnego.

Czytaj więcej...

Piknik kulturalno - naukowy

Dnia 15 październik w Szkole Podstawowej w Siennicy Nadolnej odbył się piknik kulturalno - naukowy zorganizowany przez Wójta Gminy Krasnystaw oraz Gminne Centrum Kultury w Krasnymstawie.

Czytaj więcej...

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 12 października w naszej szkole odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Po raz pierwszy mogliśmy gościć w nowo wybudowanym budynku kompleksu żywieniowego byłych oraz obecnych nauczycieli, uczących w szkołach i przedszkolach z terenu gminy. Nie zabrakło również pracowników organu prowadzącego na czele z Wójtem Gminy Krasnystaw panem Wojciechem Kowalczykiem.

Czytaj więcej...

I Rajd na 155-lecie szkoły, czyli odkrywamy historię powiatu krasnostawskiego

W dniu 5 października uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klasy III gimnazjum przejechali na rowerach ponad 50 kilometrów na trasie Krasnystaw – Jaślików – Stężyca Nadwieprzańska – Łopiennik Dolny – Borowica – Józefów – Bzite – Krynica – Krupe – Wincentów – Siennica Nadolna – Krasnystaw. 

Czytaj więcej...

Spotkanie uczniów z Narodowym Teatrem Edukacji

         Na początku października nasi uczniowie z klas IV-VI oraz z klas: VII, VIII i III gimnazjum udali się do KDK-u na spektakle teatralne, przygotowane dla nich przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Czytaj więcej...

Zajęcia kształtujące kreatywność uczniów

W klasie I odbyły się zajęcia kreatywne z użyciem kolorowych kubeczków. Pojawiły się one u nas kilka razy, zawsze wywołując uśmiech na dziecięcych buziach. Zabawa kubeczkami przypadła dzieciom do gustu.

Czytaj więcej...

„Czterej muzykanci z Bremy”

Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza zaprezentował nam przedstawienie kukiełkowe „Czterej muzykanci z Bremy”. Historia oparta o słynne opowiadanie braci Grimm, przedstawia losy czterech zwierzętach, które zostają wyrzucone na starość ze swoich domów.

Czytaj więcej...

Interaktywny spektakl teatralny pt. ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy”

Dnia 3 października uczniowie z klas I-III pod opieką wychowawców pojechali do KDK-u na przedstawienie pt. ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ,,ALERT” z Wrocławia.

Czytaj więcej...

W świecie gwiazd

W poniedziałek 1.10. 2018 naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium.
Klasa I i II oraz dzieci z przedszkola miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z astronomii pn. "KOLOROWY WSZECHŚWIAT".

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w klasie III gimnazjum

Z okazji Dnia Chłopaka, wiele uśmiechów, mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy.

Czytaj więcej...

Szlakiem ciekawych przyrodniczo i historycznie miejsc w naszym regionie

Dnia 27.09.2018 roku uczniowie klasy V wraz z rodzicami i wychowawczynią wzięli udział w rajdzie rowerowym „Szlakiem ciekawych przyrodniczo i historycznie miejsc w naszym regionie”, upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Trasa wiodła do najbliższego rezerwatu przyrody „Wodny Dół”. Po drodze uczestnicy obserwowali ciekawe ukształtowanie powierzchni i piękne widoki.

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka w VII klasie

Co prawda Dzień chłopaka jest dopiero ostatniego dnia miesiąca, ale nasza klasa świętowała już dziś, 28 września. I choć w naszej klasie jest tylko siedmiu chłopaków, zadbałyśmy o to, aby był to dla nich niezapomniany dzień.

Czytaj więcej...

Alarm! Próbna ewakuacja!

Połamane drzewa, brak prądu tak było w poniedziałek po przejściu frontu atmosferycznego nad Krasnymstawem. W tej atmosferze przeprowadziliśmy nasza próbną ewakuację. Przebiegła ona prawidłowo i wszyscy zaliczyli na piątkę sposób ewakuowania się ze szkoły.

Czytaj więcej...

Lekcja w kinie.

„Nigdy w dziejach ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”.

Takim napisem kończy się film" w reżyserii Denisa Delicia „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, który dzisiaj, 25 września, obejrzeli uczniowie z klas: VII, VIII i III gimnazjum  wraz ze swoimi nauczycielkami: Robertą Hys, Jolantą Leszczyńską i Małgorzatą Pomijan.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Sprzątanie Świata 2018